lQDPJyFWi-9LaZbNAU_NB4Cw_ZVht_eilxIElBUgi0DpAA_1920_335

Производи

Пластични LLdpe ролни со обвивка од палети погодни и за машинско и за рачно пакување

Краток опис:

Како професионален сертифициран објект, имаме можност да го прилагодиме нашиот филм за да ги задоволиме вашите специфични потреби.

Изберете од различни големини и бои за нашата фолија за завиткување, достапна и за рачно и за машинско пакување.Нашиот разновиден филм може да се користи за мноштво функции, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на, преместување, пакување, логистика и заштита на вашите вредни предмети.


Детали за производот

Ознаки на производи

Искусете ја најдобрата способност за истегнување со нашата фолија за обвивка, која може да се пофали со дополнителна дебелина и цврстина.Колку повеќе се истегнува, толку повеќе се активира лепилото, што резултира со супериорно растегнување и најиздржлив затегнувач за пакување на пазарот.Одличната еластичност и леснотијата на одвиткување го прават удобна опција.Нашиот самолеплив филм за смалување е иновативно решение за сите ваши потреби за пакување.

Нашата индустриска обвивка за растегнување е направена од високо растеглив полиетилен LLdpe, обезбедувајќи држење на вашите предмети отпорно на дупчење за време на транспортот и складирањето.

Во нашата компанија, ние веруваме дека висококвалитетните материјали ги прават најдобрите филмови.Затоа користиме материјали од врвна класа наместо рециклирани послаби.Нашиот филм за растегнување е јасен и транспарентен, обезбедувајќи непречен поглед на вашите предмети за време на пакувањето.Исто така, има посилна сила на истегнување, цврстина, отпорност на пункција и висока еластичност.

Заштедете и време и пари со нашата фолија за затегнување, одличен производ за универзална употреба што може да завитка речиси сè без потреба од ленти, јажиња или ремени.Тоа е безбедно и достапно решение за сите ваши потреби за пакување, поекономично и полесно за користење од другите материјали.

Детали (9)

Апликација

Филмот за истегнување е широко користен за пакување, преместување, складиште, логистика и така натаму.Економично е, заштедете време и оставете ја работата лесна.

КОРИСТЕТЕ (24)

Најчесто поставувани прашања

Како го правиме филмот за растегнување?

Филмот за истегнување е направен со дувано истиснување.Термопластичната суровина се топи, излегува низ кружна матрица и внатре се раздува голем меур од воздух.Волуменот на меурот и дебелината на екструдираната цевка ја одредуваат дебелината на материјалот.

Што користите за завиткување при движење?

Обвивката за растегнување може да ви помогне да ги спакувате и спакувате сите видови непријатни предмети за движење.чувајте ги помалите подвижни кутии наредени заедно;држете ги деловите за мебел заедно, редете ситни предмети... Филмот за растегнување ви овозможува лесно да ги преместувате предметите.

Како да го изберете вистинскиот филм за растегнување?

Се водат филм или се водат заврши е

Зависи од вашата работа и од тоа како да ја користите затегнувачката обвивка.

 

Вообичаено, ролните за рачно завиткување се помали и полесни, бидејќи рачно се обвиткуваат околу палета.Затоа, обидете се да изберете и избегнувајте не премногу голема и тешка ролна за растегнување, така што ќе биде лесно да се спакува рачно.

 

Но, ако има голем број палети или тешки производи треба да се завиткаат во пакет, тогаш го предлагаме машинскиот филм за завиткување, тој ќе се завитка околу палетата по машина.Има голема разновидност во марки и типови на машини.

 

Дополнително, растегливите филмови се достапни во различна дебелина и ширина.Должината се протега до 300-500%.

високо растеглива полиетиленска LLdpe пластична фолија, која може да се завитка на предметите и да ги држи цврсто врзани предметите.

wfwg (1)

Осврти на клиенти

Осврти

Осврти на клиенти

МАМА ХЕРОЈ

Најдобрата обвивка за растегнување некогаш користена Плус дополнителни рачки

Јас сум компанија која се движи и користам филм за растегнување, обвивка со меурчиња за мојот клиент.Купив ова водат бидејќи прегледот.Многу продавачи на Амазон го продаваат истиот производ, но кога ќе ги добиете, тие се сосема поинаква приказна.Тежината е неточна, должината не е 1500 стапки или широката не е 18 инчи или 15 инчи.

Сепак, оваа обвивка за истегнување нема ниту еден од тие проблеми.Сè како што е опишано и исто така доаѓа со рачки за употреба.

Го препорачав овој производ и ќе купам повеќе во иднина.

Луси Мохолија

Добар квалитет, брза испорака.

Ќе купам повторно бидејќи фолијата е квалитетна и одговара на диспензерот што го имаме.

Испораката беше брза.

Алекс

Одлична обвивка и големина

Го користев ова за движење меѓу кантри и во споредба со претходно истегнатите обвивки, ми се допаѓа што оваа обвивка може да понуди цврсто влечење на аглите на мебелот.Никогаш не се скинал додека поминувал преку мебел или кутии без намера и оставал заштитен слој на дрвени парчиња со само два преклопени слоја.

Мелиса Пирсон

Само совршено

Нема што да се каже: ова е цврст филм за растегнување, лесен за употреба, убав и јасен.

Ние го сакавме.Ни го олесни животот и функционираше совршено добро.би препорачал!

На едно лице ова му беше корисно


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја